Uživatel nepřihlášen
Herní táta
RSS kanál blogu
Píše: killjezor - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Herní táta

One Piece: Unlimited World Red - Nasaďte si slamáky…

Středa 13.9.2017 16:18 - Autor: killjezor
To se mi líbí

One Piece: Unlimited World Red - Nasaďte si slamáky…...a staňte se největším pirátem všech dob!

Pro fanoušky anime a mangy není název One Piece ničím novým a neznámým. Aktuálně byla v Japonsku odvysílána 804 epizoda a přestože se popularita drží stále dost vysoko, je občas třeba fanouškům vrazit injekci jejich oblíbené “drogy” i jiným způsobem. One Piece: Unlimited World Red není první hrou, která na motivy této mangy vznikla, a také není rozhodně poslední. Na trh se dostala v roce 2013 v několika různých verzích, nejprve vytvořených jako pro velké konzole (PS3 a Wii U), tak pro kapesní železo (3DS a PS Vita). A právě na poslední jmenovanou si trochu posvítíme, protože v letošní roce vyšel nový port pro konzoli PS4 a pro PC a za pár týdnů je tady další, tentokrát pro Switch.

Za příběhem One Piece: Unlimited World Red stojí duchovní tvůrce mangy a anime Eiichiro Oda a sledujeme v něm osudy Monkeyho D. Luffyho a jeho posádky. Co byste také jiného čekali. Hra ale nezačíná jednoduše a za všechno vlastně může Luffyho pověstný hlad a určitá, řekněme hloupost. Místo toho, aby zůstal se svou posádkou, rozhodne se najít něco k jídlu a zbytek kamarádů je mu mezitím unesen. Jejich nalezení je vašim prvním úkolem, při kterém si zároveň osaháte základní ovládání a jen tak mimochodem pomůžete třeba otevřít hostinec a další a další obchody. Do hostince se pak budete pravidelně vracet a stane i vaší stálou základnou. Ale nebudeme předbíhat... nebo to raději ještě trochu natáhneme. Gomu gomu no!Do světa se zkřížit vám vaše plány vrátilo větší množství členů skupiny Red Count. Ať se vám to líbí nebo ne, právě oni stojí za únosem vašich kamarádů a tak vám nezbude nic jiného, než se pustit do boje. Hned na začátku se vám ale do cesty ještě připlete mýval Pato, který dokáže díky ovoci Gum Gum vytvořit takřka cokoli, co nakreslí na rostlinný list. Taky díky němu postupně tak naleznete takřka celou posádku Slamáků, objevíte kus nové země a z nastřádaných surovin pomůžete ve městě postavit restauraci, dílnu, drogérii, lékárnu a další domy. Obyvatelé města vám za to budou hodně vděční a vy si s velkým množstvím z nich můžete i v klidu a pohodě popovídat. A někteří z nich vás za to také odmění zadáním úkolů.

Vy a stejně tak zbytek posádky, bude s každým splněným úkolem nabývat na schopnostech a občas se vám povede nalézt (no občas vás k tomu bude hra přímo nutit) určitá "slova". Jde ale vlastně jen o termín, používaný pro speciální schopnosti. Ty pak mohou pomoci vylepšit jednotlivou postavu nebo i celý tým. Každá postava pak umí ještě něco jiného, má jednu speciální schopnost. Třeba Chopper umí kopat i v zemi a nevěřili byste, jak často se to hodí při plnění jednotlivých úkolů. I těch bonusových. Jenže s sebou si můžete vzít jen omezené množství členů posádky.

Úkolů, které na vás čekají, je velké množství, ale abyste je nemuseli hledat všude po městě a ptát se každého člověka, otevře se vám časem místo, ve kterém se bude shromažďovat většina důležitějších, extra úkolů. On je totiž pohyb po městě občas matoucí a najít někoho na mapě může být i oříšek. Nicméně takový Altair nebo Eizo Auditore by Luffymu mohli jenom závidět. Takhle se totiž dělá pořádný parkour!

Ale zpět ke hře samotné. Oproti částem, spojeným s hlavní kampaní, kde prohledáváte vždy nové lokality, sbíráte suroviny, bijete se s nepřáteli, bavíte se Luffyho vtipnými prupovídkami, jeho “pitomým” uvažováním a kecy (třeba pouštní oblast jeho gunmovému tělu nedělá moc dobře, ale on si to opět uvědomí až pozdě), jsou vedlejší úkoly rozmanitějšího charakteru. Navíc je lze plnit společně on-line se 2 až 4 přáteli. A právě kooperace může fanouškům Slamáka jenom zvednout plusové body.A propos, podstatnou součástí hry jsou souboje. Jak taky jinak, vždyť na Gomu gomu no PISTOLE! čeká snad od začátku úplně každý. Jenže čenové posádky ovládají různé bojové umění a s každým jsou bitvy zábavné tak trochu jinak, přičemž samotný bojový systém je až geniálně jednoduchý. V podstatě si vystačíte se čtverečkem a trojúhelníkem a komba pak vznikají jejich vzájemnou kombinací. Rozšířit je sice můžete ještě výskokem do vzduchu, ale to je spíše jen pro ozvláštnění nebo pro splnění všech variant kopů a úderů v průběhu souboje (a plusové body se vždycky hodí). Ale abych nekecal, je zde ještě jedna možnost (vyvoláte jí tlačítkem R, nebo R2 u PS3 verze hry), která nabízí speciální druh úderů anebo pak kombinovaný, ultimátní úder všech členů party. Tímto se většinou souboj rozhodne ve váš prospěch.Nevím, jestli jste si taky někdy položili otázku, jakou byste chtěli někdy být nějakou kreslenou postavičkou. Já jsem dost rozpoložený a nevím, jestli je lepší být Luffym nebo Zorrem. Je ale jedno, s kým hrou procházíte. Po soubojích s řadovými poskoky totiž ve narazíte i na bosse, staré známé pirátské kapitány a na další verbež, a můžete si tak připomenout některé z významných okamžiků série. Jen budou odvyprávěny trochu jinak, jinde, ale s kupou dsňáckých prupovídek.

Nicméně si dovolím tvrdit, že podobné množství srandy si užijete i při chytání hmyzu, myší a třeba i ryb. Investujte tedy celkem rychle do rybářského náčiní a do síťky na “motýly”, vyplatí se to. A pokud vás už nebudou bavit souboje a chytání ryb, můžete si něco zasadit na zahrádku nebo si jen tak pokecat s ostatními. Hra totiž naštěstí obsahuje původní japonský dabing (angličtinu naštěstí ani nenabízí) s titulky v jazyce anglickém a protože jsou Japonci známí svým perfecionalizmem, občas vám skoro vyhrknou slzy do očí.

Bohužel je to ale i určitým záporem této hry. Nedokážu si dost dobře představit, že nejste fanouškem ani mangy a ani anime a vydržíte u hry těch +/- 20 hodin herního času při plnění hlavní dějové linky. Milovníci předlohy jistě ocení velké množství vedlejších úkolů a dalších asi devět až deset hodin, které lze strávit souboji v režimu Coliseum, což je bojový turnaj, který pořádá Doflamingo. Jak jinak a jde jen o to přežít. Postupně zde můžete používat i jiné postavy z posádky. Můžete dokonce odemknout i bossy z hlavního kampaně, jen ne všechny a díky tomu, že každá postava používá jiný styl boje, tak se souboj od souboje opravdu nenudíte.

One Piece: Unlimited World Red Deluxe Edition na PC, PS4, PS3, PSV, Wii U, 3DS, Switch Hodnocení hry
Skóre hry 9 9/10
One Piece: Unlimited World Red Deluxe Edition
» Více o hře
Líbí se mi
Verdikt: Závěrem by asi Luffy řekl něco jako: "Maso!" nebo "Jíst!", ale já vás nechci ovlivňovat. Osobně beru jako velké plus, že hra vyšla na kapesní konzole, protože si tak můžete One Piece univerzum vzít s sebou do kapsy a když vás přepadne nostalgická nálada, tak si prostě na chvíli zahrajete. Ostatní, neznalí předlohy, si asi musí dát jeden až dva body z hodnocení dolů.
Tisk
Štítky: one piece
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
One Piece: Unlimited World Red Deluxe Edition na PC, PS4, PS3, PSV, Wii U, 3DS, SwitchScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry One Piece: Unlimited World Red Deluxe Edition Screenshot ze hry One Piece: Unlimited World Red Deluxe Edition Screenshot ze hry One Piece: Unlimited World Red Deluxe Edition Screenshot ze hry One Piece: Unlimited World Red Deluxe Edition Screenshot ze hry One Piece: Unlimited World Red Deluxe Edition Screenshot ze hry One Piece: Unlimited World Red Deluxe Edition Screenshot ze hry One Piece: Unlimited World Red Deluxe Edition Screenshot ze hry One Piece: Unlimited World Red Deluxe Edition
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku One Piece: Unlimited World Red - Nasaďte si slamáky…
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:

O autorovi blogu

killjezor
killjezor
Muž, 40 let, Ostrava - Jih (Ostrava)

O videohry se zajímám aktivně od roku 1994. Miluji maso, knihy, komixy, kreslené ženy, anime, mangu a nejvíc trávení času se svou dcerou.

Motto: Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!

Založit herní BLOG