Uživatel nepřihlášen
Herní táta
RSS kanál blogu
Píše: killjezor - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Herní táta

Deník herního táty o fanouškovství, aneb výchova geeků v čechách

Čtvrtek 25.8.2016 15:00 - Autor: killjezor
To se mi líbí

Deník herního táty o fanouškovství, aneb výchova geeků v čecháchAsi sami víte, jak udělat ze sebe (a svého dítěte taky) magora v očích těch ostatních, rádoby normálních, spoluobčanů. Ale rád vám poskytnu i svůj osobní návod.

Hráči, nebo spíše všeobecně fanoušci čehokoli, mají tendenci to své oblíbené "cokoli" protěžovat nad většinou obyčejných činností. Stejně tak rádi ukazují, že k těm lidem s "divným zájmem" doopravdy patří. Paradoxně to jsou věci, které pak většinou poznají zase jenom úzce zaměření fanoušci, někdy spíš až ultrafans. U nás, v zemích Českých, se už zažil výraz pro takové lidi a zní víc než nádherně. Bohužel spousta těch normálních vůbec netuší, co vlastně znamená a hodně lidí si myslí, že je to něco z IT, něco od těch počítačů. Jde o označení "geek".

Dokonce existuje geek kód, a jak píše všemi milovaná wikipedia, vymyslel jej v roce 1993 Robert Heyden za účelem popsání osobnosti. Třeba za účelem vložení do podpisu mejlu. Tak třeba označení t- znamená negativní postoj ke Star Treku, naopak t++ je fanoušek, ale nijak fanatický. Žádný trekie. Ale můžete tím vyjádřit i jiné věci. Zkratka GB znamená Geek of Bussines, GCS je Geek of Computer Science, věk značící se a++ je období mezi 50-59 rokem, a--- je věk mezi 15-19 rokem a a? je nesmrtelnost.

Celý profil člověka pak může vypadat takto jednoduše: GED/J d-- s:++>: a-- C++(++++) ULU++ P+ L++ E---- W+(-) N+++ o+ K+++ w--- O- M+ V-- PS++>$ PE++>$ Y++ PGP++ t- 5+++ X++ R+++>$ tv+ b+ DI+++ D+++ G++++ e++ h r-- y++**

Dost bylo ale citací. Nepřišli jste se ke konci prázdnin na blog nudit nějakou teorií. O mně se ví, že ujíždím na tzv. accessories k úplně všemu. Co se týče filmů, her, komiksů, mangy, anime a hlavně ujíždím na oblečení. Proč nenosit mikinu s logen společnosti WeylandYutani: Building better worlds! (znají i všichni hráči AvP) nebo tričendo těžařské lodi USCSS Nostromo (kdo nezná, strejda google pomůže). Pal to čert, že to chápe asi jen 10% naši populace, vy si přece připadáte jako..., no prostě jiný, jedinečný. Chosen One!Takže pokud se někdo takový ožení, chca nechca, do tohoto světa stáhne i svou drahou polovičku. A pokud se, nedej bože, rozmnoží, tak bude ovlivněn i jeho prcek. Jasně, řeknete si, kolik dětí nosí medvídka Pú, kolik Bořka stavitele, krtečka nebo mašinku Tomáše. Svého času (už to bude skoro 20 let) jsem sháněl synovci cokoli s Pokémony. Tohle je taky určitý druh geekovství, ale takový společensky přijatelný, někdy dokonce vyžadovaný. Děti jsou totiž už od mala vedeny svými rodiči k tomu, být "in" a pokud vám to samy ještě neumí pořádně dát najevo, tak z pohledů jejich rodičů přesně víte, co si o vás myslí. (Doporučuji navštívit nějaké dětské centrum ve vyšem normálním oblečení. Proto jsme tam po 2 nucených návštěvách přestali chodit. No taky kvůli chování ostatních spratků a namyšlených maminek.)

Ale protože naše rodinka není v tomhle směru normální, tak se naše první filmové tričko pro maši malou nepyšnilo postavičkou Hello Kitty, ale Stormtrooperem. Je to ale pochopitelné, že právě jím, protože skoro přesně rok předtím, se totiž nad dceřiným vajíčkem (To je autosedačka pro ty nejmenší lidičky, abyste věděli. Neporodili jem žádného dinosaura.) skláněli dva stormíci i s velkým Darth Vaderem, společně s jednou rytířkou Jedi. Vidíte ten posun, od kolíbky k autosedačce, od sudiček k Vaderov. Jakou stranu si malá tehdy vybrala, to nevíme. Líbil se ji totiž jak Lordův červený light saber, tak modrý od Jedyiky. Pokud pak máte stejně přemýšlející kamarády, tak to dál jde samo. K narozkám následovaly dupačky se samotným Lordem Vaderem a druhé s logem baru Blue Sun z Firefly.

Abych se vrátil ještě trochu zpět, tak díky mým úchylnostem, se malá stala ve věku 3 měsíců nejmladším účastníkem jednoho conu a honosila se s označením VIP. Druhý ročník pak zvládla už na svých a domů odpochodovala hrdě s plackou Watchmanů na hrudi. Jedním z přírůstků byl i velký červená pták ze hry Angry Birds. Malou jsme moc k hraní na telefonech nepouštěli, ale viděla to u ostatních, takže aby nežebronila o spuštění ptáků na telefonku, přiletěl ji jednou jeden velký až do pokoje. A od té doby byl chvíli klid, jen jsme ptáka tahali všude sebou. Na obranu musím říct, že se na něm velice dobře spalo i v autě.Když jsme se pak doma dostali do fáze učení správné výslovnosti, tak  jsme se znělé eR snažili říkat správně nejen třeba ve slově kRteček, ale i stoRmtRoopeR. Prďola třeba ví, že taťka má na čepici a na báglu Jacka. Ale ne Sparrowa, ale Jacka Skellingtona. Nebo znak z mangy Fullmetal Alchymist nebo masku Kanekiho z Tokyo Ghoula. Naše tehdejší "šílenství" kolem seriálu The Big Bang Theory třeba došlo tak daleko, že jeden z našich předních geek obchodů tiskl speciální dupačky s nápisem "Bazinga!". Tehdy jsme byli vůbec první, kdo o to měl zájem a standardně se tohle vůbec nenabízelo. Zkušenost to nakoenc byla výborná jak pro nás rodiče (Věřte mi, že tak drahé dupačky už nikdy nikomu nekoupíme.), tak i pro obchod, který ještě předtím nikdy nic podobného nerealizoval. No, možná bychom do toho paradoxně šli klidně znovu, pokud by mělo jít opět o takovou exkluzivitu.

Naneštěstí ještě existuje ebay, kde lze sehnat prakticky cokoli a za celkem rozumný peníz a tak mi nic nebrání (tedy až na finance a mou milovanou ženu) udělat ze své holčičky tu správnou prďačku, orientující se ve všech, pro dvouletou holčičku, neobyčejných oblastech. Už teď se třeba těší, až bude umět číst rychleji a koukat na filmy a seriály společně se mnou.

A co Vy? Ujíždíte vyloženě na něčem? Já třeba na tričkách (Což je o mně všeobecně známo. Momentálně mám herních, filmových a anime triček něco lehce přes 120 kousků.), ale speciálně ještě na čemkoli s tématikou Vetřelců, s Nightmare Before Chrismas od Tima Burtona nebo One Piece (Luffy mi dokonce trůní i na autě).

Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 7 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Deník herního táty o fanouškovství, aneb výchova geeků v čechách
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
narg    nejen hry [ odkaz ]nargnarg12853    8.9.2016 13:35 narg

nejen hry [ odkaz ]

Benny666    Děkuju, kdyz to vemu už druhe strany tak vlastně v nasi komunitě jsou ty normální lidi "nenormální" :-)
Ale výhodu mám ze v našem městě se ted usadil soukromník co sbírá takove věci taky a udelal si tu muzeum . Je to učiněný mimoňo ráj:-)
Benny666benny66637163
    2.9.2016 10:59
Benny666

@ odpověď na komentář od killjezor:Děkuju, kdyz to vemu už druhe strany tak vlastně v nasi komunitě jsou ty normální lidi "nenormální" :-)
Ale výhodu mám ze v našem městě se ted usadil soukromník co sbírá takove věci taky a udelal si tu muzeum . Je to učiněný mimoňo ráj:-)Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

killjezor napsal:Taky mám figurky zabalené, ale přenesl jsem si je do práce. Jinak tohle prostě "normální lidi" nepochopí ;-)

killjezor člen redakce    Taky mám figurky zabalené, ale přenesl jsem si je do práce. Jinak tohle prostě "normální lidi" nepochopí ;-)killjezorkilljezor26380    2.9.2016 10:49 killjezor

@ odpověď na komentář od Benny666:Taky mám figurky zabalené, ale přenesl jsem si je do práce. Jinak tohle prostě "normální lidi" nepochopí ;-)

Benny666 napsal:Ujíždím.... . už od mala, mám obrovské štěstí že mam ženu které to nejen nevadí ale i mě v mé uchylce podporuje. Sbiram akční figurky: hry, filmy, seriály plus sem tam nějaká replika zbraně či brnění.... . vse je samozřejmě originálně zabalené aby to neztracelo na hodnotě, to je vlastne jediné co mi vyčítá, to ze to nerozbalim:-)

Benny666    Ujíždím.... . už od mala, mám obrovské štěstí že mam ženu které to nejen nevadí ale i mě v mé uchylce podporuje. Sbiram akční figurky: hry, filmy, seriály plus sem tam nějaká replika zbraně či brnění.... . vse je samozřejmě originálně zabalené aby to neztracelo na hodnotě, to je vlastne jediné co mi vyčítá, to ze to nerozbalim:-)Benny666benny66637163    2.9.2016 09:43 Benny666

Ujíždím.... . už od mala, mám obrovské štěstí že mam ženu které to nejen nevadí ale i mě v mé uchylce podporuje. Sbiram akční figurky: hry, filmy, seriály plus sem tam nějaká replika zbraně či brnění.... . vse je samozřejmě originálně zabalené aby to neztracelo na hodnotě, to je vlastne jediné co mi vyčítá, to ze to nerozbalim:-)Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

killjezor člen redakce    Tak u mne jen taťka a na conech.killjezorkilljezor26380    28.8.2016 20:40 killjezor

Tak u mne jen taťka a na conech.

solomon.short    tricka weyland a Nostromo mam taky, neslo odolat :) obcas to i nekdo v brne pozna :)solomon.shortsolomonshort47884    28.8.2016 16:19 solomon.short

tricka weyland a Nostromo mam taky, neslo odolat :) obcas to i nekdo v brne pozna :)

O autorovi blogu

killjezor
killjezor
Muž, 40 let, Ostrava - Jih (Ostrava)

O videohry se zajímám aktivně od roku 1994. Miluji maso, knihy, komixy, kreslené ženy, anime, mangu a nejvíc trávení času se svou dcerou.

Motto: Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!

Založit herní BLOG