Uživatel nepřihlášen
Herní táta
RSS kanál blogu
Píše: killjezor - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Herní táta

(Retro)recenze: Carmageddon - Max nastupuje na scénu

Středa 3.8.2016 21:50 - Autor: killjezor
To se mi líbí

(Retro)recenze: Carmageddon - Max nastupuje na scénuPíše se rok 1997 a my řidiči jsme se konečně dočkali simulátoru, ve kterém se můžem vybít na těch imbecilních chodcích!

Tak to konečně začalo!

Motory burácí, z výfuků se valí hustý kouř, všechny ostré hrany kastlí jsou nabroušené a přídavné čepele ještě víc!

Vanda přidala na kola nové ostny, bratři Grimovi pozapomněli vytáhnout z kufru rakev a mi trochu vadí ten břit v prostřed čelního skla, ale aspoň ta krev necáká přímo do výhledu.

Jenom mě neskutečně se*e, že zase startuju z poslední pozice! Zase!

Stainless Games nám naservírovali novou polívčivčičku. Silně zahuštěnou lidským kečupem, vyhřezlými mozky, střevy a rozlámanými francouzskými holemi, inspirovanou filmem Death Race 2000 z roku 1975. Tenhle automobilový simulátor asi nepřiroste k srdci každému, ale kdo občas sedne za volant a rozjede se skutečným provozem, mi dá za pravdu, že se občas chodci chovají docela nelogicky. A tady máte možnost jim to vrátit.

Intro je nádherné a krásně navozuje atmosféru. Metalový rif a hromady nabroušených čepelí, bodců dávají jasně najevo, o co tady půjde. Můžete si vybrat ze 3 obtížností, ale doporučuji začít s první, jen pro pochopení principů hry. Na trať sice můžete vyjet jako mužský nebo ženská, ale poznáte to i na autě. O tom ale později.

Odstartováno! Vytáčím motor na nejvyšší obrátky, Scarlet sejmula startéra a ukradla tak pěkně tučný obnos, no v první zatáčce to přetočila a zůstala na střeše. Odkopl jsem ji z cesty a později ji dorazím. Bodáky od Vandy mi totiž trhají plechy, ale čert je vem. Spíš to otravuje. Takže přibrzdit a narvat to do ní zezadu před mostem a už mizí ve vodní nádrži a výbuch ve zpětném zrcátku mi dává jasně najevo, že s sebou přibrala pár plovoucích min. Dě*ka jedna nacistická!V šampionátu máte 99 závodů, které nemusíte projet úplně všechny. Záleží na vašem stylu a stylu jízdy. Posunout se můžete o jeden až o 5 závodů, podle toho, kolik kreditů cestou "vyděláte", kolik procent závodu odjedete a jak rychle se zbavíte oponentů. Tady totiž nejde o to vyhrát poctivě, tady je povoleno vše. Brát to zkratkou a projíždět pouze checkpointy, cestou srážet chodce, protože čas, který dostanete na startu prostě nestačí!

Navíc potřebujete kredity na opravu auta a nákup nových dílů. Silnější pancéřování, silnější motor, silnější útoky. Plus občas se Vám rozroste vozový park a pak jdou veškerá vylepšení do háje.

Mech Maniak je v tom svém prdítku sice rychlej jako sra*ka, ale ho*no vydrží! Šmýklo se mi to na krvi, střevech a mozcích, když jsem ho doháněl a tak jsem rozmačkal o zeď nejen jej, ale i pár důchodců o berlích.

Doufám, že to rozhodčí viděli, za tohle bude minimálně Extra style bonus, když už ne 3x Combo. Vepředu vidím, že na stadióně se hraje fotbal a brána je otevřená. Tak jestli bude v levém zadním rohu opravdu slibovaný bonus, zelený trávník zrudne krví.


Ovšem silnější ještě neznamená lepší. Rychlejší může být problém uřídit a tady se vrátím zpět na začátek. K výběru vašeho alter ega. Majk je fajn a jeho červený Eagle je sice pomalejší, ale sedí na cestě a něco vydrží. Zato žlutý Hawk ženského charakteru (jméno jsem zapomněl, přejmenoval jsem si ji na Sweet a jezdil prakticky vždy s ní) je od začátku žihadlo, co se šíleně přetáčí v jakékoli zatáčce.

Navíc berte v potaz různorodost závodních prostředí. Asfalt je fajn, navíc se můžete vyrovnat skluzem o barák, ale co takové zasněžené lyžařské městečko? Nebo pouštní labyrint? Tam to klouže a už poznáte, jestli máte motor vepředu nebo vzadu. Lahůdkou pak jsou důlní komplexy, kde dělají sporťákům největší problém koleje.

Beru to smykem, na kapotě s rozhodčím a zadkem rozbíjím barel s elektrickými bastard-paprsky. To je teprve masakr. Jednou 5x bonus, podruhé, potřetí a pak už to nepočítám. Obě mužstva i se střídačkama jsou zadupány do trávy a při výjezdu ze stadionu přibírám ještě Grimy. Jejich pohádka skončila jako vždy krvavě a mi naplnila konto kredity, plus ukazatel času je na maximu. Co víc si přát!Soupeři se časem stávají odolnější a vynalézavější. Snaží se vám často ujíždět a bohužel vždy platí, že jedna silná rána do motoru je lepší než 10 do kapoty. Jenomže ten motor nemusí být vždy tam, kde jej sériovky mají. Navíc se později objeví i policajti a to už je oříšek. Ale jde je sejmout, těžko ale jde.

Engine použitý na tuhle krvavou řež je obdivuhodný. Plechy se hroutí zcela reálně. Krávy na venkově bučí o sto šest a vy z nich děláte hodně řídký tatarák, za který získáváte vtipné bonusy. Řidiči sami určité situace komentují, někdy se jen zasmějí, jindy dost nadávají. Hlášky byly ale dalším důvodem, proč jsem jezdil se ženskou. Na jekot v 220 km/h, když se řítíte k čelnímu  nárazu do obrněného King Merka, nezapomenu.

Poslední na trati zůstává Ivan. Ivan, co si říká Bastard, sedí v obrněném Bearovi s kosou na předním nárazníku. Proti němu je můj Eagle jenom jaková hračka. Chce to víc fištronu. beru jeden bonus za druhým, při tom i nějaké kameramany, houf bloncek a pár cajtů, ale autíčko je opraveno a po několika čelních nárazech se i Ivanův Bear válí v louži oleje.

Miluju ranní projížďky v Downtownu! Muhehehe!

Hodnocení hry
Skóre hry 9 9/10
Líbí se mi
  • nádherná grafika
  • sountrack
  • možnost nedojet závod a vyhrát
  • bonusy za likvidaci chodců
  • vozový park
  • realistické stvárnění kokpitu
Vadí mi
  • jízdní vlastnosti vozů
  • "nezničitelná" policie
Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 5 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku (Retro)recenze: Carmageddon - Max nastupuje na scénu
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
killjezor člen redakce    Jj, to bylo pro Německo, ale prodávalo se to i u nás.killjezorkilljezor26380    5.8.2016 07:37 killjezor

@ odpověď na komentář od Stibb:Jj, to bylo pro Německo, ale prodávalo se to i u nás.

Stibb napsal:To myslím bylo povinné v Německu - buď to nebo úplný zákaz...

Jedno musím Česku uznat - u nás se může hrát úplně všechno... :)

Stibb    To myslím bylo povinné v Německu - buď to nebo úplný zákaz...

Jedno musím Česku uznat - u nás se může hrát úplně všechno... :)
Stibbstibb28114
    4.8.2016 21:20
Stibb

@ odpověď na komentář od killjezor:To myslím bylo povinné v Německu - buď to nebo úplný zákaz...

Jedno musím Česku uznat - u nás se může hrát úplně všechno... :)

killjezor napsal:Já byl zrovna ve druháku na výšce. Pamatuju, jak jsem sehnal originálku a ona to byla ta cenzurovaná verze, kde byli místo lidí zombie a všude stříkala zelená krev...

killjezor člen redakce   2x   Já byl zrovna ve druháku na výšce. Pamatuju, jak jsem sehnal originálku a ona to byla ta cenzurovaná verze, kde byli místo lidí zombie a všude stříkala zelená krev...killjezorkilljezor26380    4.8.2016 21:10 killjezor

Já byl zrovna ve druháku na výšce. Pamatuju, jak jsem sehnal originálku a ona to byla ta cenzurovaná verze, kde byli místo lidí zombie a všude stříkala zelená krev...

Stibb    Mé dětství dláždila až 2ka - skvělá zábava, skvělé vzpomínky :)
Škoda že ty nejnovější počiny nestojí za moc...
Stibbstibb28114
    4.8.2016 18:14
Stibb

Mé dětství dláždila až 2ka - skvělá zábava, skvělé vzpomínky :)
Škoda že ty nejnovější počiny nestojí za moc...

O autorovi blogu

killjezor
killjezor
Muž, 40 let, Ostrava - Jih (Ostrava)

O videohry se zajímám aktivně od roku 1994. Miluji maso, knihy, komixy, kreslené ženy, anime, mangu a nejvíc trávení času se svou dcerou.

Motto: Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!

Založit herní BLOG