Uživatel nepřihlášen
Herní táta
RSS kanál blogu
Píše: killjezor - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Herní táta

Deník herního táty o nedostatku času, o hraní, hraní si a o nevyspání

Středa 20.7.2016 13:32 - Autor: killjezor
To se mi líbí

Deník herního táty o nedostatku času, o hraní, hraní si a o nevyspáníKombinace "Ještě jedne boss.", "Ještě jeden okruh.", Ještě deset minut." nebo "Ještě se kouknu do příští lokace." a malé dítě, není zrovna tou nejšťastnější.

Jednu dobu, asi tak rok po narození, začala naše malá používat celou sadu oblíbených slov jako "ne", "nedám", "nepůjčím", "nechci", prostě všechno, co začíná předponou NE. Ve stejném čase začalo v naší milé republice VELMI pěkné počasí, vyvolávající ve mně každoroční letní myšlenky na sebevraždu. Abych to vysvětlil, nemám rád teploty vyšší než 20° a tak jsou pro mne vysněné destinace pro dovolenou vysoko nad 45° rovnoběžkou severní šířky. Prostě lokality, kde jsou mínusové teploty v srpnu naprosto normální.

I před těmi 5 roky jsme byli na dovolené a s návratem domů přišel i návrat herních večerů. Ten kousek vysněného klidu po tom, co vám dítě usne. Bohužel právě v době vysokých teplot, nejsou noční aktivity, včetně spaní, zrovna odpočinkové. A co si budeme říkat, moje dcerka je po mě a tak tohle období taky opravdu nezvládá. Usíná špatně, spí taky nevalně a hlavně vstává brzo. Pro mnohé je brzo třeba v 8 ráno, ale pro tu naši čiperku je to kolikrát už v 6, někdy i o půl 6.

Spaní tak dostává trochu jiný rozměr. Už to není jenom o tom, že prostě jdete spát, když potřebujete, ale jde hlavně o kalkulování, KDY do postele jít tak, abychom ráno byli aspoň minimálně odpočati. Stávají se pak případy, ve kterých sice jdete spát relativně brzo, ale ten váš prcek se rozhodne vstát dřív než v klasických 6 hodin, ale prostě už o půl 6. Půlhodina sem, půlhodina tam, řeknete si, ale spát místo 6 hodin jen 5,5 rozdíl je. Hlavně pak třeba 4 noci po sobě.Takže ono takové to staré známé rčení (zná to fakt každý hráč) typu: "Dám ještě jeden závod a jdu spát." "Sejmu ještě tohodle bosse a jdu spát.", "Splním ještě jeden malý úkol a jdu spát.", "Ještě deset minut a jdu spát.", se může šeredně vymstít. Jako všichni pa překvapivě nesedíte u kompu/konzole 10 minut, ale hodinu (v tom lepším případě), nesejmete jen jednoho bosse, ale projdete i půlku další lokace. A ráno chybějící spánek prostě nedoženete. Vstáváte pak za "Tatínku, doblé láno." + tahání za bradku sice s milým úsměvem, ale velmi intenzivně a bohužel si uvědomíte, že naděje na další spánek mizí v nenávratnu jako šance na dobrý film od Scotta s vetřelší tématikou. Nálad, že by ji to třeba přestalo bavit, se rovná šanci že zítra na obloze objevíte divadelním kukátkem v pravé poledne černou díru, necházející se 40 milionů světelných kilometrů dlako.

A protože ne vše se děje jen podle rčení "vždycky jako vždycky" a protože má dcera je taky dcera své matky, mé milované ženy, tak taky miluje extrémy. Já osobně patřím spíše ke tvorům nočním, sovám, netopýrům, upírům atp., takže mi ponocování nevadí a dlouhé spánky taky nevyhledávám, ale o to víc vás pak dostane nějaký netradiční večer. Před těmi skoro 6 lety se jeden taky vyvíjel takřka dokonale. Malá usnula o půl osmé, manželka byla taky unavená a šla si lehnout dřív a mne čekaly nanejvýš nuly a jedničky na kompu nebo konzoli.Takže jsem se rozpařil, nebudu říkat co, snad to poznáte z okolních obrázků, a přesně podle výše zmíněného hesla, jsem procházel další lokace, kydlil další nepřátele a koutkem oka pořád sledoval hodinky. S příchodem jedenácté hodiny přibývalo obav, ale příběh se vyvíjel dobře, lokace příjemně měnily a čas se opět stal pouze relativním pojmem. Ještě půlhodinu, malá vstává o půl 7 a sedm hodin spánku mi vždycky stačilo.

Hrál jsem nakonec asi do jedné hodiny, protože těch 5,5 hodiny je na spaní tak akorát. Navíc, malá často usínala i po obědě a tak jsem si dával půlhoďku nebo hoďku s ní. Ale prcek tehdy vstala ve třičtvrtě na pět. VE TŘIČTVRTĚ NA PĚT!!! Chápete to? Jako by to cítila. Abych neusnul ve stoje, jeli jsme hned ráno na bazén, což mělo bohužel za následek utahaní nejen milované dcerky, ale i rodičů a malá usnula dopoledne po 10 hodině a v době, kdy jsem si chtěl jít po obědě klasickylehnout, koukaly na mě z pokoje její hnědé kukadla a slyšel jsem to její milé: "Tatínku, doblé láno."

Tento článek má sloužit jako připomínka hlouposti všem nastávajícím rodičům, kteří mají pocit, že své koníčky můžou vesele provozovat i s malým dítětem/miminem ;-)

Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 1 hlas pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Deník herního táty o nedostatku času, o hraní, hraní si a o nevyspání
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
TheUnderground    Zajímaví článek :-) Já mám do tohohle ještě hodně daleko, takže to nemůžu ještě pořádně chápat, ale je to pro mě dobrá upomínka do budoucna :-DTheUndergroundtheunderground32528    29.7.2016 17:45 TheUnderground

Zajímaví článek :-) Já mám do tohohle ještě hodně daleko, takže to nemůžu ještě pořádně chápat, ale je to pro mě dobrá upomínka do budoucna :-DKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

killjezor člen redakce   1x   Díky za pochvalu.
Jinak ta poslední věta ve Tvém postu je neskutečná pravda, jen si to málokdo uvědomuje a přichází na to pozdě. Hlavně, když je dítě malé, mění se/vyvíjí se/dospívá takřka každou hodinu. Když pak zestárne, je posun pomalejší a tak najednou zjistíte, že jste propásli ty nejlepší zážitky.
killjezorkilljezor26380
    29.7.2016 12:16
killjezor

@ odpověď na komentář od sergej781:Díky za pochvalu.
Jinak ta poslední věta ve Tvém postu je neskutečná pravda, jen si to málokdo uvědomuje a přichází na to pozdě. Hlavně, když je dítě malé, mění se/vyvíjí se/dospívá takřka každou hodinu. Když pak zestárne, je posun pomalejší a tak najednou zjistíte, že jste propásli ty nejlepší zážitky.

sergej781 napsal:Pěkný článek, ono s malými dětmi to není sranda, jsou nevyspitatelné, později se to ustálí a bude v tom řád, pokud náhle neonemocní apod. a co se týká toho ještě se mrknu do dalšího mise, okouknu další misi, tak to je zrádné odjakživa :-D :-D zrovna včera se mi to stalo, že se jen mrknu do dalšího kola a ejhle šel jsem spát ve 2: 20, sice spokojený, že jsem pokořil nepřítele, ale zároveň naštvaný, že jsem se zase okradl o takovou dobrou hodinku spánku. Dospělí ve středním věku potřebuji v průměru takových 6-8 hodin, takže ten můj častý limit alá 5hodin se pak projevuje nesvěží náladou přes den a vytuhnutím o půlnoci třeba po pár dnech únavy, protože normálně chodím spát mezi 1-2, ale jak je to přes, cítím to druhý den, ale co zbývá herním tatínkům, než hrát kolem půlnoci? přece si nebudeme hrát gamesky, když máme za sebou ženu a dítě, to by bylo dost divný a navíc ten strávený čas s nejdražšími nám nikdo nevrátí, to mi věřte!

sergej781    Pěkný článek, ono s malými dětmi to není sranda, jsou nevyspitatelné, později se to ustálí a bude v tom řád, pokud náhle neonemocní apod. a co se týká toho - ještě se mrknu do dalšího kola, okouknu další misi, tak to je zrádné odjakživa :-D :-D zrovna včera se mi to stalo, že se jen mrknu do dalšího kola a ejhle šel jsem spát ve 2: 20, sice spokojený, že jsem pokořil nepřítele, ale zároveň naštvaný, že jsem se zase okradl o takovou dobrou hodinku spánku. Dospělí ve středním věku potřebuji v průměru takových 6-8 hodin, takže ten můj častý limit alá 5hodin se pak projevuje nesvěží náladou přes den a vytuhnutím o půlnoci třeba po pár dnech únavy, protože normálně chodím spát mezi 1-2, ale jak je to přes, cítím to druhý den, ale co zbývá herním tatínkům, než hrát kolem půlnoci? přece si nebudeme hrát gamesky, když máme za sebou ženu a dítě, to by bylo dost divný a navíc ten strávený čas s nejdražšími nám nikdo nevrátí, to mi věřte!sergej781sergej78161218    29.7.2016 11:45 sergej781

Pěkný článek, ono s malými dětmi to není sranda, jsou nevyspitatelné, později se to ustálí a bude v tom řád, pokud náhle neonemocní apod. a co se týká toho - ještě se mrknu do dalšího kola, okouknu další misi, tak to je zrádné odjakživa :-D :-D zrovna včera se mi to stalo, že se jen mrknu do dalšího kola a ejhle šel jsem spát ve 2: 20, sice spokojený, že jsem pokořil nepřítele, ale zároveň naštvaný, že jsem se zase okradl o takovou dobrou hodinku spánku. Dospělí ve středním věku potřebuji v průměru takových 6-8 hodin, takže ten můj častý limit alá 5hodin se pak projevuje nesvěží náladou přes den a vytuhnutím o půlnoci třeba po pár dnech únavy, protože normálně chodím spát mezi 1-2, ale jak je to přes, cítím to druhý den, ale co zbývá herním tatínkům, než hrát kolem půlnoci? přece si nebudeme hrát gamesky, když máme za sebou ženu a dítě, to by bylo dost divný a navíc ten strávený čas s nejdražšími nám nikdo nevrátí, to mi věřte!Komentář byl autorem naposledy upraven 2.8.2016 02:18

Původní verze před úpravami:Pěkný článek, ono s malými dětmi to není sranda, jsou nevyspitatelné, později se to ustálí a bude v tom řád, pokud náhle neonemocní apod. a co se týká toho ještě se mrknu do dalšího mise, okouknu další misi, tak to je zrádné odjakživa :-D :-D zrovna včera se mi to stalo, že se jen mrknu do dalšího kola a ejhle šel jsem spát ve 2: 20, sice spokojený, že jsem pokořil nepřítele, ale zároveň naštvaný, že jsem se zase okradl o takovou dobrou hodinku spánku. Dospělí ve středním věku potřebuji v průměru takových 6-8 hodin, takže ten můj častý limit alá 5hodin se pak projevuje nesvěží náladou přes den a vytuhnutím o půlnoci třeba po pár dnech únavy, protože normálně chodím spát mezi 1-2, ale jak je to přes, cítím to druhý den, ale co zbývá herním tatínkům, než hrát kolem půlnoci? přece si nebudeme hrát gamesky, když máme za sebou ženu a dítě, to by bylo dost divný a navíc ten strávený čas s nejdražšími nám nikdo nevrátí, to mi věřte!

Vynex   1x   Je to tak :D A hlavně sem byl daleko rychlej zase střízlivý než kdybych půl dne proležel :DVynexvynex21875    25.7.2016 21:40 Vynex

@ odpověď na komentář od Virus:Je to tak :D A hlavně sem byl daleko rychlej zase střízlivý než kdybych půl dne proležel :D

Virus napsal:killjezor: No, svým způsobem o od děcka je to odplata za tvou troufalost, ponocovat, když víš že ti to bude náležitě odměněno. :-) A s tou zábavou bych to zas tak černě neviděl. Nejdřív je zajímá všechno a všechno je jídlo. Pak se to trošku zhorší to je fakt, ale pak ti to usedne ke hraní a zase to je lehčí. No a pak puberta a to jsi už v háji. :-D

Vynex: A to nasere co? :-D Jediné plus to má, je pak opět žízeň po práci. ;-)

Virus    killjezor: No, svým způsobem o od děcka je to odplata za tvou troufalost, ponocovat, když víš že ti to bude náležitě odměněno. :-) A s tou zábavou bych to zas tak černě neviděl. Nejdřív je zajímá všechno a všechno je jídlo. Pak se to trošku zhorší to je fakt, ale pak ti to usedne ke hraní a zase to je lehčí. No a pak puberta a to jsi už v háji. :-D

Vynex: A to nasere co? :-D Jediné plus to má, je pak opět žízeň po práci. ;-)
Virusvirus7406
    23.7.2016 17:05
Virus

killjezor: No, svým způsobem o od děcka je to odplata za tvou troufalost, ponocovat, když víš že ti to bude náležitě odměněno. :-) A s tou zábavou bych to zas tak černě neviděl. Nejdřív je zajímá všechno a všechno je jídlo. Pak se to trošku zhorší to je fakt, ale pak ti to usedne ke hraní a zase to je lehčí. No a pak puberta a to jsi už v háji. :-D

Vynex: A to nasere co? :-D Jediné plus to má, je pak opět žízeň po práci. ;-)

Vynex   1x   Znám to moc dobře :D Za barákem humno a přes léto práce jak na kostele :D Zrovna nedávno se mi stalo něco podobného. Když mám v práci ranní tak chodím už na 5 čili 4: 10 vstávám. Byla středa a šli jsme kolem 7 večer na pivko. Samozřejmě se to protáhlo a byl jsem rád že jsem se dobelhal v půl 3 ráno dom. 4: 10 mi zazvonil budík a já byl rád že se vůbec natáhnu abych ho típl :D Nakonec jsem usoudil že do práce nepůjdu tak jsem v 6 zavolal mistrovi že potřebuju den volna :D Těšil jsem se jak si zase lehnu a prospím se, ale vzápětí došel otec že je opět den sečení a že když nejdu do práce tak budu pracovat doma :D Ale aspon sem díky té práci rychlej vystřízlivěl :DVynexvynex21875    23.7.2016 11:49 Vynex

@ odpověď na komentář od Virus:Znám to moc dobře :D Za barákem humno a přes léto práce jak na kostele :D Zrovna nedávno se mi stalo něco podobného. Když mám v práci ranní tak chodím už na 5 čili 4: 10 vstávám. Byla středa a šli jsme kolem 7 večer na pivko. Samozřejmě se to protáhlo a byl jsem rád že jsem se dobelhal v půl 3 ráno dom. 4: 10 mi zazvonil budík a já byl rád že se vůbec natáhnu abych ho típl :D Nakonec jsem usoudil že do práce nepůjdu tak jsem v 6 zavolal mistrovi že potřebuju den volna :D Těšil jsem se jak si zase lehnu a prospím se, ale vzápětí došel otec že je opět den sečení a že když nejdu do práce tak budu pracovat doma :D Ale aspon sem díky té práci rychlej vystřízlivěl :D

Virus napsal:Pcha. 4 hodiny spánku je někdy ještě dobré. Co teprve, když děcko nespí a spát nebude. Ale furt mohu říct, že jsi na tom v posledním případě s časem byl velice dobře. To já se jednou vrátil v půl 7 ráno z hospody. Nebudu ani říkat, že džusobraní nebylo. A v 7 mě vzbudil otec s tím, že se jde do lesa na dřevo. :lala: Nic nezničí člověka tak, jako pořádná dřina po pořádné pařbě. Naštěstí v lese je hodně stromů, kam šlo házet šavle, meče a snad i sekery. :-D Jinak tu ale hezky popisuješ klasickou hráčovu lež. Už jen chvilku, kolo, misi ... už jen jedno uložení a jdu. :-)

killjezor člen redakce   1x   To co popisuješ samozřejmě znám taky. Přijít domů pozdě z hospody s jít kopat brambory nebo sekat trávu je normální. Jde o něco jako odplatu rodiče za prochlastaný večer. Je ti blbě, bude ti hůř ;-)
Když ale dáš život malému prckovi, je tohle jednání, o kterém píšu, akt nezodpovědnosti, který vám to malé dítě dokáže pěkně vrátit. Ono je paradoxně jednodušší zmizet makat na zahradu, než malému prckovi vymýšlet zábavu a ještě u toho být kreativní ;-)

Jinak díky všem za reakce!
killjezorkilljezor26380
    22.7.2016 16:13
killjezor

@ odpověď na komentář od Virus:To co popisuješ samozřejmě znám taky. Přijít domů pozdě z hospody s jít kopat brambory nebo sekat trávu je normální. Jde o něco jako odplatu rodiče za prochlastaný večer. Je ti blbě, bude ti hůř ;-)
Když ale dáš život malému prckovi, je tohle jednání, o kterém píšu, akt nezodpovědnosti, který vám to malé dítě dokáže pěkně vrátit. Ono je paradoxně jednodušší zmizet makat na zahradu, než malému prckovi vymýšlet zábavu a ještě u toho být kreativní ;-)

Jinak díky všem za reakce!

Virus napsal:Pcha. 4 hodiny spánku je někdy ještě dobré. Co teprve, když děcko nespí a spát nebude. Ale furt mohu říct, že jsi na tom v posledním případě s časem byl velice dobře. To já se jednou vrátil v půl 7 ráno z hospody. Nebudu ani říkat, že džusobraní nebylo. A v 7 mě vzbudil otec s tím, že se jde do lesa na dřevo. :lala: Nic nezničí člověka tak, jako pořádná dřina po pořádné pařbě. Naštěstí v lese je hodně stromů, kam šlo házet šavle, meče a snad i sekery. :-D Jinak tu ale hezky popisuješ klasickou hráčovu lež. Už jen chvilku, kolo, misi ... už jen jedno uložení a jdu. :-)

Auvicek    To já si spánek ujít kvůli hře nenechám :D Stalo se mi párkrát, že komunita na WoW chtěla, abych šel dungeon myslím, že se jmenoval Naxx nebo tak nějak, byla to nekropole na několik hodin, jedno se to protáhlo do půl dvanáctý a já ráno měl školu... Do týdne jsem hru smazal díky čemuž sem si zahrál i jiné zajímavé hry a MMORPG se vyhýbám zuby nehty...

Když si potřebuji ukrojit čas na hry, tak je to většinou ráno, jsem ranní ptáče

Tím chci říct, že pokud mě hra přesvědčí, že mi zasahuje do potřeb jako je třeba spánek, tak ji prostě nehraji, musí se vědět kdy přestat... I když tady je to spíš dítě, kterého se zbavit by nebylo nejlepší :D
Auvicekauvicek29963
    22.7.2016 09:41
Auvicek

To já si spánek ujít kvůli hře nenechám :D Stalo se mi párkrát, že komunita na WoW chtěla, abych šel dungeon myslím, že se jmenoval Naxx nebo tak nějak, byla to nekropole na několik hodin, jedno se to protáhlo do půl dvanáctý a já ráno měl školu... Do týdne jsem hru smazal díky čemuž sem si zahrál i jiné zajímavé hry a MMORPG se vyhýbám zuby nehty...

Když si potřebuji ukrojit čas na hry, tak je to většinou ráno, jsem ranní ptáče

Tím chci říct, že pokud mě hra přesvědčí, že mi zasahuje do potřeb jako je třeba spánek, tak ji prostě nehraji, musí se vědět kdy přestat... I když tady je to spíš dítě, kterého se zbavit by nebylo nejlepší :D

Virus    Pcha. 4 hodiny spánku je někdy ještě dobré. Co teprve, když děcko nespí a spát nebude. Ale furt mohu říct, že jsi na tom v posledním případě s časem byl velice dobře. To já se jednou vrátil v půl 7 ráno z hospody. Nebudu ani říkat, že džusobraní nebylo. A v 7 mě vzbudil otec s tím, že se jde do lesa na dřevo. :lala: Nic nezničí člověka tak, jako pořádná dřina po pořádné pařbě. Naštěstí v lese je hodně stromů, kam šlo házet šavle, meče a snad i sekery. :-D Jinak tu ale hezky popisuješ klasickou hráčovu lež. Už jen chvilku, kolo, misi ... už jen jedno uložení a jdu. :-)Virusvirus7406    21.7.2016 22:46 Virus

Pcha. 4 hodiny spánku je někdy ještě dobré. Co teprve, když děcko nespí a spát nebude. Ale furt mohu říct, že jsi na tom v posledním případě s časem byl velice dobře. To já se jednou vrátil v půl 7 ráno z hospody. Nebudu ani říkat, že džusobraní nebylo. A v 7 mě vzbudil otec s tím, že se jde do lesa na dřevo. :lala: Nic nezničí člověka tak, jako pořádná dřina po pořádné pařbě. Naštěstí v lese je hodně stromů, kam šlo házet šavle, meče a snad i sekery. :-D Jinak tu ale hezky popisuješ klasickou hráčovu lež. Už jen chvilku, kolo, misi ... už jen jedno uložení a jdu. :-)

killjezor člen redakce    Tohle určitě zažijete taky. Ono to jde aplikovat prakticky na cokoli (nejen na hry) a každému se stane, že se jednou za čas nevyspí a prcek se zrovna tohle ráno bude dožadovat tebe a ne maminky. Nebo naopak ;-)killjezorkilljezor26380    21.7.2016 11:09 killjezor

@ odpověď na komentář od Miky:Tohle určitě zažijete taky. Ono to jde aplikovat prakticky na cokoli (nejen na hry) a každému se stane, že se jednou za čas nevyspí a prcek se zrovna tohle ráno bude dožadovat tebe a ne maminky. Nebo naopak ;-)

Miky napsal:Ha, tohle je dobrý. Jsem zvědav, jak to bude u nás s princeznou :-)

Miky člen redakce   1x   Ha, tohle je dobrý. Jsem zvědav, jak to bude u nás s princeznou :-)Mikymiky3    20.7.2016 19:59 Miky

Ha, tohle je dobrý. Jsem zvědav, jak to bude u nás s princeznou :-)

O autorovi blogu

killjezor
killjezor
Muž, 40 let, Ostrava - Jih (Ostrava)

O videohry se zajímám aktivně od roku 1994. Miluji maso, knihy, komixy, kreslené ženy, anime, mangu a nejvíc trávení času se svou dcerou.

Motto: Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!

Založit herní BLOG