Uživatel nepřihlášen
Herní táta
RSS kanál blogu
Píše: killjezor - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Herní táta

Deník herního táty, aneb když je nezastřelím, tak je umlátím!

Neděle 12.6.2016 20:31 - Autor: killjezor
To se mi líbí

Deník herního táty, aneb když je nezastřelím, tak je umlátím!Když jsem se při zaučování na PS3jce nenaučil ovládat FPSky, a to jsem si koupil druhou generaci Frag FX , tak jsem si našel žánr jiný, mému srdci líbivější.

Takže i dnes budeme pokračovat v epizodkách z mého herního života. Pokračujeme v boji mezi mnou a gamepadem. Bitvou větší, než je souboj mezi DC a Marvelem o ovládnutí komixového a filmového trhu, kde stále není, na rozdíl od mého boje, rozhodnuto. U nás doma jsem totiž dostal na "prdel" já. Fatalita jako z Mortal Combatu přišla asi po týdnu pokusů s Resistance, kdy jsme se nebyl schopen probít přes malé náměstíčko, respektive enemáci z horních pater pro mne představovali opravdu velké nebezpečí. Bez přehánění můžu říct že nebezpečí smrtelné.

Takže co? Arkádové závodění si užívám i na kompu, FPS mi nejdou, na Assassina jsem v té době neměl náladu (a kupodivu ji neměl ani nikdy potom) a tak jednou, když prďolka usnula brzo a žena se vypravila na spining (či co to bylo), jsem se slastně zakoukal na disk s Kratosem. Videa na netu byly suprové, množství krve se pomalu rovnalo množství barvy na Golden Gate, tak co, stejně jsem to chtěl jednou zkusit. Bože (nebo Krate?), co jsi mi to dal do ruky? Jo, tohle je zábava pro milující tatínky. Pro jistotu jsem si dal největší obtížnost, tu po 15 minutách ji poslušně změnil na nejnižší a konečně se dostavil onen pocit, který všichni od hraní očekáváme. Bavím se a jsem někdo! Jsem Kratos a kdo to nechápe, ten nebude mít moc času si to uvědomit. Pokud teda není opačného pohlaví a nemá dost velké koz..., ehm, oči.


Asi je dobré zmínit, že mi žánr mlátiček není až tak cizí, Devil May Cry 4 a následně i Devil May Cry 3 jsem pokořil na kompu pouze s klavírem a krysou, ale až na konzoli tenhle styl her opravdu vynikne. Jak taky jinak, je pro ně promárně určen. Ono se u nich totiž nemusí moc uvažovat a snad jenom při rozdávání bodíků do vlastností a dovedností zapnete buňky šedé kůry mozkové (kterou pak na oplátku protivníkům vymlátíte z lebek). No dobře, sem tam nějaké to puzzle se taky najde, ale jde o ideální zábavu pro tatínky, unavené budování ranného kapitalismu (už makáme tolik let a pořád nic) a následným vyšťavením při dovádění s tehdy hodně malou prďolkou.

Docela úsměvně pak působí hlasité komentáře hraní takových lidí, tady tatínků. S přírůstkem do rodiny se vám totiž určitým způsobem mění styl vyjadřování, pokud nechete mít s dítěte sprostého parchanta. Z ruky je ručička, z nohy nožička, z výkřiku "Do pr***e!" je najednou bohulibé "Sákryš". Začnete se oslovovat tatínek, trošku i šišláte a začnete mít pocit, že každou věc musíte komentovat. Třeba: "No tohle še tatínkovi moč nepovedlo." Pak při hraní, zvlášť ve vypjatých momentech, mají ale stále někteří hráči tendence si ulevovat po staru, pěkně od plic. Mám kamaráda, který, ač je ve skutečnosti velice slušný mladý (no býval tehdy mladý) džentlmen, se u počítače mění na horníka s opravdu ryzím slovníkem. Chudáci jedničky a nuly, co si od něj všechno za ty roky už vyslechly.


No a právě příchod dítěte vám pak tuto jadrnou mluvu celkem slušně upgaduje, možná se lépe hodí downgraduje. Takže už neslyšíte z pokoje: "K***a!", "Chcípni!", "Sv**ě!", "P**o!" atd, ale "Co to bylo?", "Ošklivý, ošklivý, moc.", "Tohle se tatínkovi nedělá." nebo "Pšíjdeš o ručičku a pak i o hlavišku." Pro nezúčastněného to vypadá, že se v pokoji usadil úchyl. Takže doporučuji nebýt moc hlučný, oni totiž sousedi slyší moc dobře a návštěva sociálky s podezřením na zneužívání dítěte je nasnadě.

S Kratosem jsem vyzkoušel třetí část God of War, proběhl se kouskem God of War Collection, pak jsem u kamaráda v xzone zmerčil Dantes Inferno: Black Death edici. No ne, že by to bylo něco co se v žánru vyloženě vymyká, ale tohle u mne přebilo i GoW. Grafická stránka hry, ozvučení, lokace a i příběh, ač proti předloze znásilněný až hanba, mě skutečně přitáhly. Dovolím si říct, že takhle mě naposledy chytly první věci od Valve nebo od Bliva Barkera. Večer jsem tedy s úctou čekal na konec Růžovky, abych mohl aspoň kousek popojít dál a těšil se na manželčin středeční spining.

PS3 tak konečně našla plnohodnotného využití u výborných odreagovaček!

Mimochodem, na letošní E3 bychom se měli dočkat úředstavení dvojky Dantova pekla od Visceral games. Nebo že by to byl fake? ;-)

A jen tak na okraj, jaký je váš nejoblíbenější vyloženě konzolový žánr?

Tisk
Hodnocení:
( Zbývají 4 hlasy pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Deník herního táty, aneb když je nezastřelím, tak je umlátím!
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
killjezor člen redakce    Jj, já vím. Já jsem tohle psal více vzevrubně. Že paradoxně kolik hodin jsem propařil na kompu v FPS žánru, tak u konzolí si ho vůbec nevšímám :Dkilljezorkilljezor26380    13.6.2016 13:24 killjezor

@ odpověď na komentář od Maestrodk:Jj, já vím. Já jsem tohle psal více vzevrubně. Že paradoxně kolik hodin jsem propařil na kompu v FPS žánru, tak u konzolí si ho vůbec nevšímám :D

Maestrodk napsal:Já to myslel tak, jakože nejoblíbenější konzolový žánr, nebo spíše gamepadový žánr. Samozřejmě mám taky rád střílečky všeho druhu, ale spíše na K+M, obzvláště pak v MP.

Maestrodk    Já to myslel tak, jakože nejoblíbenější konzolový žánr, nebo spíše gamepadový žánr. Samozřejmě mám taky rád střílečky všeho druhu, ale spíše na K+M, obzvláště pak v MP.Maestrodkmaestrodk8088    13.6.2016 13:10 Maestrodk

@ odpověď na komentář od killjezor:Já to myslel tak, jakože nejoblíbenější konzolový žánr, nebo spíše gamepadový žánr. Samozřejmě mám taky rád střílečky všeho druhu, ale spíše na K+M, obzvláště pak v MP.

killjezor napsal:Já mám právě naopak hodně rád hry, kde se míří, ale jinak se shodneme, že u nich nemusím uvažovat. Painkiller, Serious Sam, Doom (1+2) , staří Wolfové atp. Paradoxně jsem pak na kapesních konzolích propadl žánru, který jsem na PC vůbec nemusel a to jsou RPG.
Jinak God of War je na Vitě komplet, krom 3.

killjezor člen redakce   1x   Já mám právě naopak hodně rád hry, kde se míří, ale jinak se shodneme, že u nich nemusím uvažovat. Painkiller, Serious Sam, Doom (1+2) , staří Wolfové atp. Paradoxně jsem pak na kapesních konzolích propadl žánru, který jsem na PC vůbec nemusel a to jsou RPG.
Jinak God of War je na Vitě komplet, krom 3.
killjezorkilljezor26380
    13.6.2016 12:56
killjezor

@ odpověď na komentář od Maestrodk:Já mám právě naopak hodně rád hry, kde se míří, ale jinak se shodneme, že u nich nemusím uvažovat. Painkiller, Serious Sam, Doom (1+2) , staří Wolfové atp. Paradoxně jsem pak na kapesních konzolích propadl žánru, který jsem na PC vůbec nemusel a to jsou RPG.
Jinak God of War je na Vitě komplet, krom 3.

Maestrodk napsal:Tak nejoblíbenější konzolový žánr mám asi tyhle third person hack 'n' slash rubačky. Nemusí to být vyložené konzolové, ale zkrátka s gamepadem se to hraje nejlíp. Zkrátka hry, ve kterých se nemusí mířit zbraní a nejsou na přesnost, ale spíš na zběsilé mačkání čudlíků na všelijaká komba, apod. :)
Zároveň je to (kromě RPG) asi můj nejoblíbenější žánr vůbec. Nemusí se tam moc myslet a prostě se jen rube. PC ekvivalent k tomu jsou třeba Diablovky, tam už je do doho i více RPG prvků.

Velké GoW jsem nehrál zatím nikdy, ale na PSP bylo Chains of Olympus a potom Ghost of Sparta. No to byla řežba. Nejlepší hra na PSP. :) Dante's Inferno stejně tak. I když to někteří zatracují a zbytečně s GoW srovnávají, tak mě to hodně bavilo, protože tohle je zkrátka moje. Dohrál jsem to jak na PSP, tak potom i na Xboxu 360. Dvojku bych si 100% dal, ale o žádném oznámení jsem nic neslyšel. To video jsou záběry z jedničky. Už to musí být minimálně 6-7 let, co jsem to hrál, ale pořád si to živě pamatuju. Peklo je prostě nádhera. Teoreticky se dostal Dante do očistce a pokud by tu byl očistec podobný tomu ze Supernatural, tak by to byla parádní řežba.
No, Kratos nám dokázal, že i bohové se dají zabít. Proč by se Danteho předloha nemohla znásilnit naplno a nejít kosit rovnou anděly? :D

Auvicek    U mě se to stála série Forza...Auvicekauvicek29963    13.6.2016 12:02 Auvicek

U mě se to stála série Forza...

cajteekanee    Zase zábavný článek. Já ani nejoblíbenější konzolové žánr nemám, ale když bych musel vybírat tak asi akční agentury ( Tlou, Uncharted) .cajteekaneecajteekanee25741    12.6.2016 21:33 cajteekanee

Zase zábavný článek. Já ani nejoblíbenější konzolové žánr nemám, ale když bych musel vybírat tak asi akční agentury ( Tlou, Uncharted) .

Maestrodk    Tak nejoblíbenější konzolový žánr mám asi tyhle third person hack 'n' slash rubačky. Nemusí to být vyložené konzolové, ale zkrátka s gamepadem se to hraje nejlíp. Zkrátka hry, ve kterých se nemusí mířit zbraní a nejsou na přesnost, ale spíš na zběsilé mačkání čudlíků na všelijaká komba, apod. :)
Zároveň je to (kromě RPG) asi můj nejoblíbenější žánr vůbec. Nemusí se tam moc myslet a prostě se jen rube. PC ekvivalent k tomu jsou třeba Diablovky, tam už je do doho i více RPG prvků.

Velké GoW jsem nehrál zatím nikdy, ale na PSP bylo Chains of Olympus a potom Ghost of Sparta. No to byla řežba. Nejlepší hra na PSP. :) Dante's Inferno stejně tak. I když to někteří zatracují a zbytečně s GoW srovnávají, tak mě to hodně bavilo, protože tohle je zkrátka moje. Dohrál jsem to jak na PSP, tak potom i na Xboxu 360. Dvojku bych si 100% dal, ale o žádném oznámení jsem nic neslyšel. To video jsou záběry z jedničky. Už to musí být minimálně 6-7 let, co jsem to hrál, ale pořád si to živě pamatuju. Peklo je prostě nádhera. Teoreticky se dostal Dante do očistce a pokud by tu byl očistec podobný tomu ze Supernatural, tak by to byla parádní řežba.
No, Kratos nám dokázal, že i bohové se dají zabít. Proč by se Danteho předloha nemohla znásilnit naplno a nejít kosit rovnou anděly? :D
Maestrodkmaestrodk8088
    12.6.2016 20:48
Maestrodk

Tak nejoblíbenější konzolový žánr mám asi tyhle third person hack 'n' slash rubačky. Nemusí to být vyložené konzolové, ale zkrátka s gamepadem se to hraje nejlíp. Zkrátka hry, ve kterých se nemusí mířit zbraní a nejsou na přesnost, ale spíš na zběsilé mačkání čudlíků na všelijaká komba, apod. :)
Zároveň je to (kromě RPG) asi můj nejoblíbenější žánr vůbec. Nemusí se tam moc myslet a prostě se jen rube. PC ekvivalent k tomu jsou třeba Diablovky, tam už je do doho i více RPG prvků.

Velké GoW jsem nehrál zatím nikdy, ale na PSP bylo Chains of Olympus a potom Ghost of Sparta. No to byla řežba. Nejlepší hra na PSP. :) Dante's Inferno stejně tak. I když to někteří zatracují a zbytečně s GoW srovnávají, tak mě to hodně bavilo, protože tohle je zkrátka moje. Dohrál jsem to jak na PSP, tak potom i na Xboxu 360. Dvojku bych si 100% dal, ale o žádném oznámení jsem nic neslyšel. To video jsou záběry z jedničky. Už to musí být minimálně 6-7 let, co jsem to hrál, ale pořád si to živě pamatuju. Peklo je prostě nádhera. Teoreticky se dostal Dante do očistce a pokud by tu byl očistec podobný tomu ze Supernatural, tak by to byla parádní řežba.
No, Kratos nám dokázal, že i bohové se dají zabít. Proč by se Danteho předloha nemohla znásilnit naplno a nejít kosit rovnou anděly? :D

O autorovi blogu

killjezor
killjezor
Muž, 40 let, Ostrava - Jih (Ostrava)

O videohry se zajímám aktivně od roku 1994. Miluji maso, knihy, komixy, kreslené ženy, anime, mangu a nejvíc trávení času se svou dcerou.

Motto: Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!

Založit herní BLOG