Uživatel nepřihlášen
Herní táta
RSS kanál blogu
Píše: killjezor - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Herní táta

Deník herního táty, aneb z******ý (čti zatracený) gamepad!

Pondělí 6.6.2016 08:17 - Autor: killjezor
To se mi líbí

Deník herního táty, aneb z******ý (čti zatracený) gamepad!Dnešní článek úzce navazuje na ten předchozí. Skoro by se dalo říct, že to připomíná epizodní vydávání her. Tohle je takové epizodní psaní o mých začátcích soužití s konzolí.

No nebudu vám nic nalhávat, byly to těžké časy. Cestou z Reichu se nic vážného nestalo, všichni přežili, dokonce i ta obrovská krabice s milou/nenáviděnou PS3jkou a tak doma začalo vybalování špinavého prádla, zbytků jídla a taky té velké, černé, lesklé věci. Pořadí bylo přesně takové, jak jsem napsal. Konzolka přišla na řadu až pozdě večer a hned taky začaly mírné problémy. Můj bezchybný plán, že nebudu muset kupovat nové audio, že prostě vyhodím DVD přehrávač a připojím tam tu divnou věc, se ukázal jako zcela chybný. Z veselého optimisty se začal stávat mírný pesimista. Dráty z původních beden totiž neměly konektory a napojovaly se natvrdo do pacek přehrávače. Dobře, jedna možnost je naletovat konektory na káblíky, ale bohužel body do skillů šikovnost jsem v mládí jaksi pozapomněl investovat a pak hlavně, ty repráky nebyly z nejlepších. Takže možnost číslo 2 -> upgrade. Koupíme nové a samozřejmě lepší.

Internet je mocná věc,což asi víte sami, a tak ježek vybíral. Hlas shůry (čti manželka) radil, že se musí hodit do celkového ladění obýváku. Tak jsem zase vybíral, vybíral a vybíral a přebral. Audio od Geniusu dorazilo docela brzo a co by jste řekli? Byl tam! Další problém. Ježek néjní elektroznalec a zakoupil audio se špatnými vstupy, respektive ten jediný důležitý a to HDMI chyběl. Drokk! Zkouška zapojení přes televizi sice proběhla, ale požitek z toho nebyl.


Tady nastupují na scénu opět známí, kteří umí pomoci. Takže se doma do pár dnů objevil reciever STR-DG500, stylově taky od Sony. Uf! A to já byl na tuhle značku tolik let vyloženě vysazený a nic mi od nich nesmělo doma překročit práh! No, co nadělám, zesák vypadal fakt k zulíbání.

Tak zapojujeme. Drokk! HDMI kabel je krátký! Měníme bedny. Drokk! Kabely k zadním reprákům jsou krátké! Drokk! Optický kabel do subwooferu je krátký! No kolikrát jsem v té době navštívil nějaký obchod s audio/video příslušenstvím si ani nedovedete představit. Ale naučil jsem se aspoň lépe plánovat do budoucna.

Mezitím se mi, ani nevím jak, rozrostla sbírka PS3 her z původního GoW 3 na cca 9 kousků, včetně Resistance a Killzone 2, na které jsem se prostě těšil jako malé dítě. Přece jen mé FPS srdce bije nejvíce. Jako má tur domácí složený žaludek z bachoru, čepce, knihy a slezu, tak já mám své srdce oddané rodině, FPSkám, závodním arkádám a RPGéčkům. Rodinu na konzoli tahat nebudu, takže jsem nabil gamepad, hodil tam disk s Resistance a vrhnl se do záchrany lidské rasy.

Á... instalace. Ha, ha, ha, na konzolích se prý strčím disk do mechaniky a jedu. Intro, supr! Blik! Co to bylo? To byl návod na ovládání? Já to nestihl! Drokk! No nic, naučím se to při hraní.


No nenaučil, přátelé, nenaučil. Hýbat se dopředu problém nebyl, střílet a zaměřovat nepřátele taky ne, přebíjet a měnit zbraně, pohoda. Ale dohromady? To jsem prostě nezvládl. Používat levý triger na pohyb mi prostě nešlo. Tolik nelichotivých slov padalo na hlavu gamepadů, vývojářů a mé vlastní zručnosti, že by se i lehké děvy ze zemí třetího světa styděly. Kdyby mi rozumněly.

Přitom by prostě šlo přehodit pohybování mého herního avatara na směrový kříž a měl bych vyhráno. Ale ladění nebo přizpůsobení si ovládání prostě není jako u kompů. Nějaké user friendly neexistovalo a lidem zbývala jen ta jediná možnost s názvem "zvykni si".

FPSky z konzole tak šly pomalu ale jistě do kouta a já objevil jiný styl, mlátičky alá GoW, Danteho Inferno a jim podobné. Tenhle žánr jsem si po pár chvílích obrovsky zamiloval a začal se mu docela věnovat.

Bohužel svět taky není zrovna user friendly a tak se hraní na PS3jce dost často komplikovalo sledováním "inteligentních" seriálů, nebo tím, že malá prostě nechtěla jít spát. Nebo tím, že si vaše milovaná žena zrovna chtěla pokecat a nedokázala pochopit, že sledovat vaše hraní na konzoli je přece větší zábava, než koukat na doktory v Růžovce.

Znáte to asi sami. Hráč to v rodině prostě nemá lehké, že?

Tisk
Štítky: herni tata, ps3
Hodnocení:
( 8.5 / 8 hlasů ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Deník herního táty, aneb z******ý (čti zatracený) gamepad!
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
narg    co je to za cloveka, kterej hraje konzole a NEMA DVE televize? ? cistej amarterizmus! jinak hral jsem asi hodinu tombraidra na ps3 a to ovladani joyem je fakt za trest, za celou dobu sem se do toho nedostal a skoncilo to tim, ze sem to nasranej vypnul, uplne to pohrbylo jakykoliv nadseni z konzole a rozhodne se ktomu uz nebudu vracet ZLATY PC S MYSI! !nargnarg12853    20.7.2016 11:27 narg

co je to za cloveka, kterej hraje konzole a NEMA DVE televize? ? cistej amarterizmus! jinak hral jsem asi hodinu tombraidra na ps3 a to ovladani joyem je fakt za trest, za celou dobu sem se do toho nedostal a skoncilo to tim, ze sem to nasranej vypnul, uplne to pohrbylo jakykoliv nadseni z konzole a rozhodne se ktomu uz nebudu vracet ZLATY PC S MYSI! !

killjezor člen redakce    Nedávno jsem to zkoušel a úplně děsně :-( Asi je chyba v délce páček na ovladači, protože na Vitě se mi Killzone hrál skvěle!killjezorkilljezor26380    11.6.2016 22:03 killjezor

Nedávno jsem to zkoušel a úplně děsně :-( Asi je chyba v délce páček na ovladači, protože na Vitě se mi Killzone hrál skvěle!

Nikola Marko    Četl jsem tohle už před lety, když to vyšlo poprvé a tak se nabízí očividná otázka - jak se ti hrají FPS na konzolích dnes?Nikola Markonikola-marko49820    11.6.2016 13:40 Nikola Marko

Četl jsem tohle už před lety, když to vyšlo poprvé a tak se nabízí očividná otázka - jak se ti hrají FPS na konzolích dnes?

killjezor člen redakce   1x   Tak ono by to šlo už tehdy, ale já mám nějak zafixováno, že kabely vedou zvuk vždycky lépe. A hlavně jsem do toho nechtěl investovat čas a nakonec jsem ho stejně investoval :D
Jinak díky za přečtení a že se líbí.
killjezorkilljezor26380
    8.6.2016 10:02
killjezor

Tak ono by to šlo už tehdy, ale já mám nějak zafixováno, že kabely vedou zvuk vždycky lépe. A hlavně jsem do toho nechtěl investovat čas a nakonec jsem ho stejně investoval :D
Jinak díky za přečtení a že se líbí.

MachujaNapitchi    Paráda :thumbup: Když jsem četl ty problémy, tak dnes už se jen pousměju nad tím, jak ještě "před pár lety" bylo vše složité, dnes stačí zapojit HDMI kabel, zbytek propojit s TV přes Wi-Fi a je vystaráno. :-)MachujaNapitchimachujanapitchi31798    7.6.2016 14:48 MachujaNapitchi

Paráda :thumbup: Když jsem četl ty problémy, tak dnes už se jen pousměju nad tím, jak ještě "před pár lety" bylo vše složité, dnes stačí zapojit HDMI kabel, zbytek propojit s TV přes Wi-Fi a je vystaráno. :-)

killjezor člen redakce   1x   Děkuju moc!killjezorkilljezor26380    6.6.2016 13:49 killjezor

Děkuju moc!

cajteekanee    Opět skvělé.cajteekaneecajteekanee25741    6.6.2016 12:52 cajteekanee

Opět skvělé.

O autorovi blogu

killjezor
killjezor
Muž, 40 let, Ostrava - Jih (Ostrava)

O videohry se zajímám aktivně od roku 1994. Miluji maso, knihy, komixy, kreslené ženy, anime, mangu a nejvíc trávení času se svou dcerou.

Motto: Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!

Založit herní BLOG