Uživatel nepřihlášen
Herní táta
RSS kanál blogu
Píše: killjezor - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Herní táta

Deník herního táty aneb rodina horší než partička hell knechtů

Pondělí 16.5.2016 16:14 - Autor: killjezor
To se mi líbí

Deník herního táty aneb rodina horší než partička hell knechtůVíte jak se při vašem hraní můžou bavit i vaše stávající/případné/budoucí manželky a partnerky? Jestli ne, tak čtěte dále. Tento článek se navíc skvěle hodí do dnešních dní, protože souvisí s herní sérií, jejíž nový díl zrovna doputoval na pulty obchodů.

VAROVÁNÍ MINISTERSTVA KLIDNÉHO HRANÍ: Tento článek neslouží jako návod! V zájmu vlastního zdraví a bezkonfliktního soužití, nedávejte číst partnerkám/partnerům, obývající s vámi trvale společnou domácnost!

Za jakékoli následky nebere autor článku a Zing.cz jakoukoli zodpovědnost. Soudní vymáhání náhrady škod, finanční náhrady za případnou pracovní neschopnost nebo za soudní výlohy, je nepřípustné!

Ženy jsou plémě přizpůsobivé, vychytralé a záškodnické. Což vám asi potvrdí 11 z 10 ženatých mužů a nepřími, mimo záběr kamery, taky většina žen. Já jsem tuto skutečnost bohužel zjistil i při hraní počítačových her. V dobách, kdy jsme se ženou byli mladí, krásní, inteligentní, naivní a střeva mého kompu obývaly ještě celerony, jsem byl s hraním her striktně vykázán do ložnice. Nevadilo mi to, na jednu stranu to byla paráda, protože mne nerušila televize a taky mne nerušila ani manželka. Tedy aspoň ze začátku.

Všichni se tehdy těšili...
Všichni se tehdy těšili...

Tahdy v roce 2004 vyšel douho očekávaný DOOM 3. Dokonce mám pocit, že vyšel v nějaký pekelný den pátek třináctého (ale ruku za to do mechaniky nedám). PR kecům jsem tehdy ještě naivně podléhal a tak aura kolem téhle věci byla náležitě temná a strašidelná. Navíc moje duše vcelku pozitivně vnímá jakékoli horory a tak jsem Dooma doma v domě rozehrál v noci a se sluchátky na uších. Atmosféra je atmosféra. Sice jsem vypadal jako Otík z filmu Vesničko má středisková, ale izolace od okolí byla důležitá a dokonalá. Můj stařičký kompík měl sice s plynulým chodem třetího Doomu trochu problémy, ale dovoloval mi aspoň užít si plnohodnotné tmy, jakou jsme do té doby ještě v žádné hře pořádně neviděli (ono taky vidět tmu jde dost blbě). Ale hlavně to byl DOOM! Dvojku jsem tehdy dokázal proběhnout s prstem v nose a jedničku jsem dával se dvěmi prsty v nose a jedním v ***** (V uchu! To je to slovo co jsem měl na mysli.).

A tady na scénu a do příběhu vstupuje má, tehdy už právoplatná, choť. Sem tam si totiž pro něco zašla do ložnice a patrně zjistila, že ji při tom vlastně vůbec nevnímám a tak se prostě rozhodla pobavit na můj účet. Plížím se tak jednou v noci po Alpha Labs v sekci 2. Mars City se už tou dobou změnilo z pěkného místa pro život na krásnou lokalitu převážně pro neživé a já si všechny temné kouty krásně osvětloval baterkou (užívám si detailů), nervy trošku v kýblu, oči přilepené na obrazovce (u krku bryndáček). Prostě slast.


Kdybych ale tehdy věděl, že největší šok přijde zezadu jako správně naskriptovaný imp, asi bych si líp hlídal hlavně záda. Plížím se tedy labinou, nervy jak špagáty, najednou vyskočilo z poza rohu pár hell knechtů, zazadu přiletěly firebally od impů, začínám střídavě střílet a umírat a najednou tma! Ale opravdová hmatatelná TMA a ještě mne něco zašimralo na obličeji. No myš letěla do kouta, kláveska málem rozbila monitor a já se skoro poch*** (počůral!).

Má žena si totiž náhodou šla zase pro něco do ložnice, když zjistila že ji zase neslyším, tak ji nenapadlo nic jiného, než mi zakrýt rukama oči. Následoval totální záchvat smíchu, který ji vyřadil asi na půl hodiny a u mne ji za to vynesl 3 dny naštvaného mlčení.

Ale co byste dále čekali od vysokoškolsky vzdělaného člověka? Že se pobaví a bude klid? Ani náhodou. Naopak začala vymýšlet další druhy lekaček a nedovede si ani představit, jak dokáže vylekat prudké zabouchnutí dveří, když to fakt nečekáte (vyřešeno koupením dvěří nových). Nebo chytnutí za nos, za ucho, nečekané sundání sluchátek. Prostě možností je nepřeberné množství.

Tohle fakt není obrázek mne a mé ženy!
Tohle fakt není obrázek mne a mé ženy!

Ale zakrývání očí se tak zalíbilo, že se na pořad dne dostalo ještě při hraní jiné hry. Tím byl prvním FlatOutu, kdy mi žena dokázala s pravidelnou přesností tento svůj zlozvyk implementovat v poslední zatáčce před cílovou rovinkou. Myslím si, že bych ji tehdy i zabil, tak by mne jakýkoli soud osvobodil a uznal za nevinného.

Uběhlo pár let a doma se objevila potvůrka podobného ražení. Naše prďka se chytla záškodničení už od mala, což dělá každé mrně, dokud nenastavíte mantinely. Někdy se prostě stávalo, že prcek šla po obedě spát a já si sedl ke kompu. To si tak hrajete, všude klid a najednou černá obrazovka. Uáááá! Žádná modrá smrt, ale rovnou černá? Pak zase obrazovka naskočila a letmý pohled na bednu prozradil, že právě došlo k tvrdému restartu kompu. Ona totiž tehdy mému Cooler Masteru poblikávala kontrolka práce disku krásně modře a bohužel měla ještě jednu funkci. A to restart.

Prďolka když se začala plazit po čtyřech, získala hned ze startu nějaký silent skill a prostě se přišourala až k bedně a prstíkem dokázala dloubat. Naštěstí toho dost brzo nechala a já se s hraním přesunul do pozdních hodin. Dneska už tohle řešit nemusíme a společně se občas vrhneme na Wonderbook a Wolking with Dinosaur nebo si malá půjčí Vitu a stráví si svůj hodinový screen time u nějaké blbůstky.

Jak to máte doma vy? Taky máte partnera, manželku, matku, otce, či jiného domácího mazlíčka, který vám dokáže osolit, opepřit nebo úplně zničit hraní?

Příště: Pěkně děkuji za dárek!

Tisk
Štítky: herni tata, doom
Hodnocení:
( Zbývá 1 hlas pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Deník herního táty aneb rodina horší než partička hell knechtů
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
killjezor člen redakce    Asi se s tím setká každý hráč, povýšený na fci rodič a probíhá to skoro všude stejně. Je to jen o určení priorit. Já jsem odboural hraní přes den (nebo spíše v době kdy byla malá vzhůru) úplně. Bohužel jsem se u svých známých setkával s opakem, kdy kamarád vzal ročního caparta na klín a hrál s ním Far Cry 2 třeba i 3 hodiny v kuse. Prý to "malého baví".
Jinak moc děkuji za reakci!
killjezorkilljezor26380
    23.5.2016 10:55
killjezor

@ odpověď na komentář od unholyU:Asi se s tím setká každý hráč, povýšený na fci rodič a probíhá to skoro všude stejně. Je to jen o určení priorit. Já jsem odboural hraní přes den (nebo spíše v době kdy byla malá vzhůru) úplně. Bohužel jsem se u svých známých setkával s opakem, kdy kamarád vzal ročního caparta na klín a hrál s ním Far Cry 2 třeba i 3 hodiny v kuse. Prý to "malého baví".
Jinak moc děkuji za reakci!

unholyU napsal:tento clanek je opravdu super protoze i toto je muj zivot hlavne muj prcek ktery vcera mel rok nadevse miluje tlacitko xboxu one i tlacitko ktere sviti modre na pc proto hraju uz vyhradne vecer a navic kdo ma snaset ty pohledy zeny za zady jako jak si dovoluju hrat kdyz zde mame dite ze :) ) ) moc dekuji za prijemne pocteni a doporucuju te na vyhru mesice

unholyU    tento clanek je opravdu super protoze i toto je muj zivot hlavne muj prcek ktery vcera mel rok nadevse miluje tlacitko xboxu one i tlacitko ktere sviti modre na pc proto hraju uz vyhradne vecer a navic kdo ma snaset ty pohledy zeny za zady jako jak si dovoluju hrat kdyz zde mame dite ze :) ) ) moc dekuji za prijemne pocteni a doporucuju te na vyhru mesiceunholyUunholyu38320    23.5.2016 09:37 unholyU

tento clanek je opravdu super protoze i toto je muj zivot hlavne muj prcek ktery vcera mel rok nadevse miluje tlacitko xboxu one i tlacitko ktere sviti modre na pc proto hraju uz vyhradne vecer a navic kdo ma snaset ty pohledy zeny za zady jako jak si dovoluju hrat kdyz zde mame dite ze :) ) ) moc dekuji za prijemne pocteni a doporucuju te na vyhru mesice

killjezor člen redakce    Díky moc! Jsem rád, že to někoho pobaví.killjezorkilljezor26380    19.5.2016 09:40 killjezor

@ odpověď na komentář od free-art:Díky moc! Jsem rád, že to někoho pobaví.

free-art napsal:Zase jsi nezklamal. Moc krásné čtení ! Děkuji

free-art    Zase jsi nezklamal. Moc krásné čtení ! Děkujifree-artfree-art2196    19.5.2016 06:28 free-art

Zase jsi nezklamal. Moc krásné čtení ! Děkuji

killjezor člen redakce    Díky moc!killjezorkilljezor26380    18.5.2016 13:29 killjezor

Díky moc!

stuntman   1x   A preto sa to dobre číta. ;-)stuntmanstuntman8196    18.5.2016 13:21 stuntman

@ odpověď na komentář od killjezor:A preto sa to dobre číta. ;-)Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

killjezor napsal:Však ho tak beru, všechny ty moje texty jsou taky psány s nadhledem, ale vychází z reálných, osobních zkušeností ;-)

killjezor člen redakce    Však ho tak beru, všechny ty moje texty jsou taky psány s nadhledem, ale vychází z reálných, osobních zkušeností ;-)killjezorkilljezor26380    18.5.2016 11:43 killjezor

Však ho tak beru, všechny ty moje texty jsou taky psány s nadhledem, ale vychází z reálných, osobních zkušeností ;-)

stuntman    Heh to je zaujímavé. Neviem , či by to fungovalo na SVK rovnako. :-D
Ten môj predchádzajúci koment ber s nadsázkou. Bolo to myslené obrazne. ;-)
stuntmanstuntman8196
    18.5.2016 11:40
stuntman

@ odpověď na komentář od killjezor:Heh to je zaujímavé. Neviem , či by to fungovalo na SVK rovnako. :-D
Ten môj predchádzajúci koment ber s nadsázkou. Bolo to myslené obrazne. ;-)Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

killjezor napsal:Bavili jsme se o tom v rámci školení bezpečnosti v práci a člověk který nás školil mi dal pár tipů (berte to s nadsázkou, ale právně je to takto řešitelné) . Kdybych ji opravdu v reakci na to co provedla zabil něčím, co jsem měl zrovna v ruce, tak bych vyvázl jen s podmínkou, protože bych reagoval na nepříjemný podnět automaticky bez rozmyšlení. Kdybych odešel, dejme tomu do kuchyně a vzal si nůž, už by to byla plánovaná vražda. Z toho vyplývá, nedělejte si srandu z partnerky, když vaří a drží nůž, soud ji osvobodí (a naopak) ;-) :D

killjezor člen redakce    Bavili jsme se o tom v rámci školení bezpečnosti v práci a člověk který nás školil mi dal pár tipů (berte to s nadsázkou, ale právně je to takto řešitelné) . Kdybych ji opravdu v reakci na to co provedla zabil něčím, co jsem měl zrovna v ruce, tak bych vyvázl jen s podmínkou, protože bych reagoval na nepříjemný podnět automaticky bez rozmyšlení. Kdybych odešel, dejme tomu do kuchyně a vzal si nůž, už by to byla plánovaná vražda. Z toho vyplývá, nedělejte si srandu z partnerky, když vaří a drží nůž, soud ji osvobodí (a naopak) ;-) :Dkilljezorkilljezor26380    18.5.2016 09:38 killjezor

Bavili jsme se o tom v rámci školení bezpečnosti v práci a člověk který nás školil mi dal pár tipů (berte to s nadsázkou, ale právně je to takto řešitelné) . Kdybych ji opravdu v reakci na to co provedla zabil něčím, co jsem měl zrovna v ruce, tak bych vyvázl jen s podmínkou, protože bych reagoval na nepříjemný podnět automaticky bez rozmyšlení. Kdybych odešel, dejme tomu do kuchyně a vzal si nůž, už by to byla plánovaná vražda. Z toho vyplývá, nedělejte si srandu z partnerky, když vaří a drží nůž, soud ji osvobodí (a naopak) ;-) :D

stuntman    Ja by som ju za to asi prizabil. :-D :-D :-Dstuntmanstuntman8196    17.5.2016 14:50 stuntman

Ja by som ju za to asi prizabil. :-D :-D :-D

O autorovi blogu

killjezor
killjezor
Muž, 40 let, Ostrava - Jih (Ostrava)

O videohry se zajímám aktivně od roku 1994. Miluji maso, knihy, komixy, kreslené ženy, anime, mangu a nejvíc trávení času se svou dcerou.

Motto: Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!

Založit herní BLOG